KONST / Litografier / Färglitografi 16118399
*
nr 1611 8399
Peder Duke
(1938-2003), Sverige
Signerad, numrerad 213/300, daterad 1991. Färglitografi, bildmått: 33x37 cm, yttermått inklusive ram: 49x53 cm
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 18:47:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/4 00:28:22
1
200 kr
5/4 16:26:01
2
150 kr
5/4 16:26:01
1
200 kr (Budbetjänt)
8/4 18:27:39
3
250 kr
8/4 18:40:53
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Peder Duke
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Peder Duke
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peder duke svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:29
*
Peder Duke
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Peder Duke
nr 1611 8399
Peder Duke
(1938-2003), Sverige
Signerad, numrerad 213/300, daterad 1991. Färglitografi, bildmått: 33x37 cm, yttermått inklusive ram: 49x53 cm
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/4 00:28:22 | 1 | 200 kr |
| 5/4 16:26:01 | 2 | 150 kr |
| 5/4 16:26:01 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 8/4 18:27:39 | 3 | 250 kr |
| 8/4 18:40:53 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Peder Duke
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Peder Duke
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peder duke svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:29



